Hidrotőke
2021.11.01 15:33:47
x988

Warning: Undefined array key "user" in /home/tdavid/domains/opelmuhely.com/private_html/index.php on line 1051

Meg szeretném kérdezni kinek mi a véleménye a hidrotőke tisztító folyadékokról? A motor mosásról rossz véleményt halottam. De az amit a motor olajhoz kell adni hidrotőke tisztító folyadékot és nyugodtan benne lehet a következő cseréig. Ezekről igen jó véleményeket halottam. De nem teszi tönkre a motor olaj minőségét? Később nem lesz nagyobb kára? Köszönöm mindenkinek a tapasztalatát. 

Hozzászólások
  • Szia. Én nem javaslom a külön motor tisztítást.  Hanem a Mobil1 olajkeresőben kiválasztanám a javasolt  gyári olaját és azt  5-7 ezernél lecserélném. Persze jó hosszú utakat megtéve az új  olajjal (és szűrővel) hogy a lerakódásokat feloldja. Mert a legjobb motortisztítás a sűrű olajcsere.

    nyemi   2021.11.06 05:38:23
  • Megkérdeztem egy Opel autószerelőt. Azt mondta, hogy ha használtan veszünk autót mindenképpen egy motor öblítést csináljak olaj csere előtt. Ami a használt motor olajhoz teszek és 10 percig alapjáraton mennyen. Azért mert így nagyobb az esélye hogy a lerakódások nem darabban hanem felolvadva ki is örülnek a használt olajjal együtt. Azért kell ezt mert ha én jó olajat teszek bele és nem tudom milyen gazdája volt előtte és mennyire van lerakódva a jó olaj is tisztítja és le is veheti a falakrol a lerakódást. De mivel ez nem olyan erős ezért így fognak eldugulni a hidrotőkék. Én mindenképpen ki próbálom és váltok is olajat dexos2 Eneos olajra gondoltam. 

    Aum   2021.11.04 10:42:49
  • Megpróbálhatsz más olajat, mondjuk egy Mobil 5W-30 Dexos2 vagy más Dexos2-es olajak, de végeredményben akkor is a cserét javaslom, ha odaáig fajul.

    Davee   2021.11.04 10:33:17
  • 5, 30 as 

    Aum   2021.11.03 11:29:09
  • Z14XEP. 2 szer volt GM 50 dexos2 motorolaj 

    Aum   2021.11.03 11:20:56
  • Mi a motorkód is milyen olaj van bent?

    Davee   2021.11.03 10:56:00
  • Igen arra gondoltam. De igen ritkán csinálja. 2 havonta egy kicsit. Nem hideg indítás után hanem egy rövid út végén hallom mikor le akarok állni vele. De amint elindulok minden rendben van. Arra gondoltam koszos lehet és néha fenn akad. Kétszer cseréltem olajat azóta mióta hozzám került. Az előző tulaj keveset használta és rövid távon. 

    Aum   2021.11.03 10:16:46
  • A hidrotőkén 1 apró lyuk van, ha abba kosz került, onnan nem fog kijönni.

    Minden ilyen olajhoz öblögetett mosófolyadék ha le is szed valami koszt a motorból az át fogja járni az olajcsatornát és jó esetben alul landol, de inkább fennakad máshol és csak nagyobb kárt csinál.

    Ha hidrotőke csattogás miatt gondoltad inkább cserélj hirdrotőkét.

    Davee   2021.11.03 09:44:52
Online tagok
  • Jelenleg nincs online tagunk!
Hirdetés
Opel Műhely a Facebook-on