Opel corsa 1.3 cdti hibak
2018.11.23 16:08:38
x7306

Warning: Undefined array key "user" in /home/tdavid/domains/opelmuhely.com/private_html/index.php on line 1051

Sziasztok!

Opel corsa 1.3 cdti (2007) el van egy regota huzodo problemank. Hatha valaki tapasztalt mar ilyet, vagy hallott rola valamit es tudna segiteni nekunk ebben.

Az auto reggelente havi 3-4 alkalommal eljatsza hogy nem indul be, vagy ha beindul is egybol lefullad es nem igazan reagal a gazpedalra. Ha nehezen beindul akkor volt olyan  hogy a fordulat felment majd hirtelen leesett es lefulladt. Ezt eljatszotta parszor mig vegre rendesen elkapja az alapjaratot es akkor "meg kell pumpalni" a gazpedalt hogy a fordulatot is elkapja az auto. Legtomegmero, Nagynyomasu szivattyu es a Szabalyozo szelep is lett mar cserelve benne. Annyit javult talan, hogy a fordulatszam mar nem porog fel es esik le cserebe viszont sokkal nehezebben kapja el az alapjaratot es nehezen is indul be. A motordiagnosztika csak a legtomegmero es a nagynyomasu szivattyu hibat mutatta eddig ezert is lettek kicserelve, de sajna meg mindig havi parszor elojon ez a hiba es mar nagyon unjuk:D Valaki esetleg tudna tanacsot adni, hogy mi okozhatja meg ezt a jelenseget?

Elore is koszonom a segitsegetek!

Hozzászólások
  • Sikerült megoldani a problémát ?😄

    norby377   2024.09.25 22:59:54
  • A porlasztok be lettek vizsgalva azzal semmi gond nincs elvileg.
    daniii   2018.11.29 21:14:15
  • Kompressziómérést csinálj a porlasztóknál ( gondolom az izzító gyertyákat nem akarod beszaggatni). Több dolog is lehet, már sok mindenen túl vagyok, igaz az enyém 1.7 de a hiba hasonló volt. A mérés dönti el a továbbiakat!
    Handbrake   2018.11.26 09:10:47
  • Dízel üzemanyag kompresszió hatására gyullad be be tulajdonképpen, ha nincs megfelelő kompresszió nincs égés sem.
    Davee   2018.11.24 10:34:20
  • A kompresszio meressel mit tudnank megallapitani? Bocsi ha hulye a kerdes, nem vagyok egy "autoszerelo" zseni sajna Szoval valoszinuleg is inkabb valami a vezetekekkel vagy a valami csatlakozassal lehet problema? Foleg hogy a "Fő" alkatreszek ujak benne.
    Daniii   2018.11.23 18:11:29
  • Kíváncsiságképp mérnék egy kompressziót, illetve a vezetékeket, csatlakozásokat is át kellene nézni.
    Davee   2018.11.23 17:58:15
  • Meg egy kis kiegeszites a fentiekhez:

    A szerelo azt mondta EGR szeleppel nincs gond, MAP szenzor se koszos, vagy eltomodott esetleg. Igy kicsit tanacstalanok vagyunk

    daniii   2018.11.23 16:11:19
Online tagok
  • Jelenleg nincs online tagunk!
Hirdetés
Opel Műhely a Facebook-on